Okapy kondensacyjne z nawiewem przeznaczone są do usuwania pary wodnej, która wykrapla się na ścianach urządzenia - powstawanie pary wiąże się z pracą zmywarek, kotłów warzelnych i kuchenek. Kondensat odprowadzany jest do kanalizacji za pomocą systemu rynienek odciekowych. Oferowane przez nas okapy to profesjonalne rozwiązania dla kuchni w lokalach gastronomicznych i zakładach produkcji żywności, stosowane przy urządzeniach, które nie wytwarzają oparów tłuszczu. Oprócz usuwania pary wodnej, okap kondensacyjny zapewnia bilansowanie powietrza w pomieszczeniu.

Jak działają okapy kondensacyjne z nawiewem?

Wysoka jakość i duża wydajność naszych okapów sprawiają, że zjawisko gromadzenia się pary wodnej w kuchniach można wyeliminować szybko i bezproblemowo. Wyciągana przez okap para wodna gromadzi się w jego specjalnie wyprofilowanym wnętrzu, z którego spływa poprzez system rynienek odciekowych z zaworem spustowym. Nawiew działa poprzez zastosowanie trzech rodzajów dystrybucji powietrza - podawanie powietrza w kierunku środka okapu (strumień indukcyjny - typ I), poprzez nawiewanie powietrza do pomieszczenia przez ścianę perforowaną (strupień kondensacyjny - typ K) oraz poprzez jednoczesne podawanie strumienia indukcyjnego i kondensacyjnego (typ IK).

Okap kondensacyjny umożliwia regulowanie ilości wyciąganego i nawiewanego powietrza. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu przepustnic regulacyjnych, które zamontowane są współotworowo z kroćcami nawiewowymi i wyciągowymi.

Oferujemy zarówno centralne, jak i przyścienne okapy z nawiewem. Oba rodzaje urządzeń występować mogą jako okapy monolityczne i segmentowe. Łatwy montaż okapów zapewnia system mocowań w kształcie ucha, z kroćcami przyłączeniowymi. Do dodatkowego wyposażenia okapów należą:

  • kroćce wyciągowe,
  • kroćce nawiewne,
  • zawiesia montażowe,
  • oświetlenie,
  • nadbudowa.

Jak wybrać okap kondensacyjny? Urządzenia dostępne w ofercie Dora Metal

Trwałość i wydajność okapu kondensacyjnego związana jest z jakością zastosowanych materiałów. Nasze okapy wykonane są z atestowanej stali nierdzewnej, przy czym głównym materiałem jest stal typu AISI 304. Tworzywo to wykazuje dużą odporność na działanie szkodliwych czynników chemicznych, jest też łatwe w czyszczeniu. Równie istotna jest solidna konstrukcja okapu - w okapach kondensacyjnych w naszej ofercie zastosowano konstrukcję korpusową spawaną, z systemem rynien odciekowych wyposażonych w zawór spustowy. Długość, szerokość i wysokość okapu można wybrać swobodnie, dostosowując ją do potrzeb konkretnego lokalu gastronomicznego. Okapy o długości większej niż 2700 mm wykonujemy jako okapy segmentowe, co umożliwia łatwy i szybki montaż urządzenia.

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując produkt firmy Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent