Niemal w każdym lokalu gastronomicznym, w którym serwuje się dania i napoje wymagające specjalnych warunków przechowywania, niezbędne jest urządzenie chłodnicze. Taki sprzęt znajduje zastosowanie podczas samego przyrządzania posiłków, jak i zachowywania świeżości różnego rodzaju produktów. Do najpopularniejszych urządzeń spełniających te funkcje zalicza się stoły chłodnicze.

Stoły chłodnicze - właściwości

Tego typu urządzenia mogą zapewniać temperaturę od 0 do 8 stopni Celsjusza. Idealnie sprawdzają się w restauracjach, gdzie serwuje się świeże sałatki lub mrożone napoje, jak: frappuccino czy świeżo wyciskane soki. W zależności od wielkości restauracji i liczby pozycji w menu stół można dostosować do konkretnych potrzeb. Rynek oferuje warianty, które są przeznaczone do określonego rodzaju produktów i umożliwiają estetyczne eksponowanie posiłków. Szeroki wybór urządzeń może usprawnić proces przygotowywania posiłków, na przykład stół chłodniczy z nadstawką dedykowany do robienia pizzy pozwala na sprawne nakładanie składników, które dzięki temperaturze nie tracą świeżości i przez dłuższy czas zachowują odpowiednie walory smakowe. Co więcej, stół chłodniczy z szufladami gwarantuje dodatkowe miejsce do przechowywania artykułów spożywczych.

Stoły chłodnicze - opis działania

Tego typu stoły działają na podobnej zasadzie co szafy chłodnicze. Standardowe wymiary nie przekraczają wysokości powierzchni roboczej. Ich obudowa powstaje ze stali nierdzewnej i pozwala na łatwe utrzymanie czystości oraz higieny - to kwestia szczególnie istotna podczas prowadzenia lokalu gastronomicznego. Blat chłodniczy stołu może służyć na przykład do krojenia lub innych czynności wykonywanych przez kucharzy, a dolna część to zabudowane komory i szuflady. Te elementy są dostosowane do pojemników GN, w środku mogą znajdować się półki lub profesjonalne kosze, które ułatwiają segregację artykułów spożywczych i usprawniają organizację pracy na kuchni. Liczba modułów występujących w stole jest zależna od długości urządzenia. W asortymencie Dora Metal znajdziesz stoły chłodnicze 1-komorowe, 2-komorowe, 3-komorowe oraz 4-komorowe, które obsługuje jeden zamontowany agregat chłodniczy.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór tego typu urządzeń. Posiadamy zarówno stoły chłodnicze z szufladami, jak i te wyposażone w drzwi, a także szafy chłodnicze. Różnorodna gama produktów zapewnia szybki i wygodny zakup urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb klientów. Przed dokonaniem wyboru należy pamiętać o przeanalizowaniu proponowanych produktów wyposażenia gastronomicznego i określeniu swoich oczekiwań - nasi doradcy służą w tym aspekcie swoją wiedzą i pomocą. Zapraszamy do kontaktu.

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując produkt firmy Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika szaf chłodniczych 

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent