Szafa do ozonowania Ozone Cleaner

100% SKUTECZNOŚCI

Produkt nagrodzony w konkursie i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski w kat. Inteligentne specjalizacje dla Wielkopolski

Szafa dezynfekująca OZONE CLEANER

Dostępne wymiary:
800x704x1900mm
1600x704x1900mm
800x754x1900mm

Drążek na ubrania

Przestawne półki

Cztery automatyczne programy: SOFT, MEDIUM, HARD, EXTRA

Funkcja opóźnionego startu

Wskaźnik czasu trwania dezynfekcji

Sygnalizacja otwartych drzwi

Blokada drzwi po uruchomieniu programu

Sygnalizacja zakończone dezynfekcji

 

 

Ozonowanie ubrań to proces dezynfekcji i odświeżania odzieży za pomocą ozonu, który zabija bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby i niektóre inne mikroorganizmy. Proces ozonowania ubrań jest wykorzystywany w różnych dziedzinach, takich jak przemysł pralniczy, przemysł spożywczy, medycyna i gospodarstwo domowe.

Szafy do ozonowania wyróżnia wyższa skuteczność, niż klasyczne chemiczne środki dezynfekcyjne. Zwalczają one nie tylko bakterie, ale także wirusy i roztocza. Ozon to środek o silnych właściwościach biobójczych, a proces odkażania przedmiotów, polegający na wyważonym dawkowaniu cząstek ozonu, uznawany jest za bezpieczny i niezwykle skuteczny. Ozonowanie ubrań jest dopuszczalną metodą dezynfekcji, potwierdzoną przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Szafa dezynfekująca sprawdzi się szczególnie dobrze jako szafa do dezynfekcji ubrań, szafa do dezynfekcji obuwia i szafa do dezynfekcji dokumentów. Urządzenie to gwarantuje, że proces odkażania nie będzie wiązał się z żadnymi uszkodzeniami tych przedmiotów.

Szafa ozonująca - certyfikaty i nagrody

Nagrodzona w konkursie i-Wielkopolska Innowacyjni dla Wielkopolski w kategorii "Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski"

Jak działa szafa dezynfekująca ozonem?

Istnieją szafy dezynfekujące, które opierają się na działaniu pary wodnej. Nie zapewniają one ani dobrej dezynfekcji ubrań, ani bezpieczeństwa tkanin. Wiele wad mają także szafy dezynfekujące na promienie UV – powodują one fotodegradację naświetlanych materiałów. W szafie na promienie UVC dokumenty papierowe, tkaniny i tworzywa sztuczne niszczą się i odbarwiają. Całkiem inaczej działa szafa ozonująca, w której nie stosuje się pary, lecz cząsteczki trójatomowej odmiany tlenu. Szafa dezynfekująca ozonem to najskuteczniejszy sposób dezynfekcji ubrań i dokumentów.

Zasada działania szafy do ozonowania jest prosta – polega na stałym dawkowaniu cząstek ozonu, które znajdują się w hermetycznie zamkniętym obiegu. Ozon to bardzo silna substancja dezynfekująca, 40 razy silniejsza niż chlor. W przypadku dezynfekcji ubrań, szczególna skuteczność ozonu polega także na tym, że dociera on głęboko do wszystkich zakamarków tkaniny. Dzięki szafom ozonującym w pełni odkażone zostają również powierzchnie z tworzyw sztucznych, do których nie można dotrzeć za pomocą chemicznych środków dezynfekcyjnych.

Do czego służy szafa do ozonowania?

Szafy do ozonowania stosowane są w obiektach użyteczności publicznej, sklepach, biurach, lokalach gastronomicznych i mieszkaniach prywatnych. Używa się ich przede wszystkim w dezynfekcji ubrań i butów. Mebel tego typu stosowany jest także jako szafa do dezynfekcji dokumentów firmowych. Szafa ozonująca zwalcza również wirusy i bakterie, które gromadzą się w sprzęcie elektronicznym i w narzędziach. Dezynfekować można za jej pomocą przybory kosmetyczne, w tym np. szczotki do włosów i golarki. Do innych przedmiotów, które warto często i skutecznie dezynfekować, należą między innymi:

  • okulary ochronne,
  • aparaty oddechowe,
  • aparaty słuchowe,
  • zabawki,
  • plecaki szkolne i inne akcesoria dziecięce,
  • pościel,
  • materace.

Szafa do dezynfekcji ubrań, butów i pościeli sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku produktów delikatnych i trudnych w czyszczeniu. Doskonale dezynfekuje np. obuwie skórzane i zamszowe. Trudne w praniu i czyszczeniu są także zabawki oraz akcesoria dziecięce – tymczasem są one siedliskiem zarazków. Prócz bakterii i wirusów szafa do ozonowania niszczy również wywołujące alergie grzyby pleśniowe i roztocza.

Ozonowanie ubrań w szafie dezynfekującej – wygoda i bezpieczeństwo dezynfekcji

Proces odkażania za pomocą szaf dezynfekujących ozonem jest w pełni zautomatyzowany. Nie wymaga praktycznie żadnych nakładów czasu i pracy, jest też bezpieczny. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwają sygnalizatory, które powiadamiają też o rozpoczęciu i zakończeniu pracy urządzenia. Ozonowanie ubrań trwa przy tym bardzo krótko – w zależności od trybu pracy i wybranego programu, od 10 do 40 minut.

Szczególnie wygodne są duże szafy ozonujące – prócz obuwia, pościeli i ubrań zmieszczą się w nich także materace. Każda szafa do dezynfekcji ozonem jest jednak pojemna i pomieści w sobie wiele przedmiotów. Wyposażona jest też w wieszaki do ubrań, drążki i półki o regulowanej wysokości. Gwarantuje to, że ubrania nie będą pomięte. Duża pojemność szafy sprawia, że dezynfekowanie jest nie tylko łatwe, ale także oszczędne. Nie ma przy tym konieczności zakupu dodatkowych akcesoriów, a trwałość szafy i znajdującego się w niej modułu ozonującego zapewnia sprawne działanie urządzenia przez wiele lat.

W Dora Metal oferujemy kompleksowe wyposażenie gastronomiczne, w tym nowoczesne szafy do ozonowania. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem.

Instruktaż ozone cleaner - Szafa dezynfekująca ozonem Dora Metal 

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując nową szafę Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika naszych produktów

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent