Dostępne w naszej ofercie okapy wyciągowe to urządzenia zaawansowane technologicznie, wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Dzięki dużym, także niestandardowym, wymiarom oraz znacznej wydajności służą jako okapy gastronomiczne w profesjonalnych kuchniach. Ich zadaniem jest wychwytywanie zapachów, które powstają podczas gotowania, oraz odprowadzanie pary wodnej i ciepła. Bezpośrednio z powietrza wychwytują też opary tłuszczu. Wysokiej jakości okap wyciągowy zapewnia komfort zarówno klientom restauracji, jak i pracownikom kuchni.

Do czego służą i jak działają okapy wyciągowe?

W procesie obróbki termicznej żywności powstają opary i zanieczyszczenia. Okap wyciągowy wychwytuje je i oczyszcza w wydajnym systemie filtrów. Wszelkie zanieczyszczenia i cząsteczki tłuszczu wyprowadzane są z okapu za pomocą rynienek odprowadzających. Ilość wyciąganego powietrza jest przy tym regulowana - można ją zmieniać dzięki zastępowaniu części łapaczy tłuszczu przez filtry ślepe oraz poprzez zmienianie położenia płyty przepustnicy regulacyjnej. Okapy wyciągowe dostępne są jako okapy monolityczne i jako okapy segmentowe (powstające przez zestawienie segmentów okapu monolitycznego).

Dostępne w naszym sklepie okapy wyciągowe wyposażyć można także w akcesoria dodatkowe, w tym:

  • siatkowe i labiryntowe łapacze tłuszczu,
  • blendy ("ślepe filtry"),
  • zawiesia, przepustnice regulacyjne i krokwie przyłączeniowe,
  • oświetlenie,
  • nadbudowę,
  • systemy przeciwpożarowe.

Jak wybrać okap z wyciągiem? Urządzenia dostępne w ofercie Dora Metal

Okap z wyciągiem do zastosowań profesjonalnych powinien być wykonany ze stali nierdzewnej. Nasze okapy stworzone są z najwyższej jakości atestowanej stali nierdzewnej AISI304, co zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Istotne są także właściwości użytkowe: dzięki nieskomplikowanej budowie wnętrza nasze okapy są łatwe do utrzymania w czystości, istnieje przy tym możliwość łatwego wyjmowania filtrów i mycia ich w zmywarce.

Okapy z wyciągiem nadają się do dużych kuchni - w restauracjach warto zastosować okapy segmentowe, które wyróżnia łatwość montażu. Nasze okapy wyposażone są przy tym w ucha montażowe, dzięki czemu można je szybko i precyzyjnie zawiesić. Oferowane okapy z wyciągiem można wybierać spośród kilkunastu modeli w różnych typach (w tym okapy segmentowe i monolityczne). Dostępne są okapy przyścienne, okapy przyścienne z wentylatorem oraz okapy centralne.

Wymiary okapu można dostosować swobodnie, przy czym urządzenia o długości przekraczającej 2500 mm wykonywane są jako segmentowe z gradacją co 100 mm. Posiadamy także bogatą ofertę akcesoriów do okapów. Na życzenie klienta dokonujemy modyfikacji standardowych rozwiązań, takich jak usytuowanie w okapie i typ kroćców przyłączeniowych czy wydajności strumienia.

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując produkt firmy Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent