Szafy chłodnicze

Lodówki i szafy chłodnicze to podstawowy element wyposażenia każdej profesjonalnej kuchni, w której żywność wymaga przechowywania w specjalnych warunkach – tak, aby nie traciła na jakości i była zawsze świeża. Szafy chłodnicze gastronomiczne to urządzenia nowoczesne, zapewniające łatwy dostęp do przechowywanej żywności. Firma Dora Metal wprowadziła na rynek dwie nowe linie szaf chłodniczych: Standard oraz Premium. Oferta obejmuje urządzenia o różnych pojemnościach, rozmiarach i designie.

Linia COMPACT

DM-93601
Szafa chłodnicza compact

DM-93604
Szafa chłodnicza compact

Szafy mroźnicze

Linia STANDARD

DM-93601
Szafa chłodnicza compact

DM-93604
Szafa chłodnicza compact

Linia COMPACT

DM-93601
Szafa chłodnicza compact

DM-93604
Szafa chłodnicza compact

Lodówki gastronomiczne Dora Metal – zalety

Szafy chłodnicze gastronomiczne Dora Metal to profesjonalne i nowoczesne urządzenia, które są wydajne, energooszczędne i komfortowe w użytkowaniu. Agregat w postaci monobloku z ekologicznym czynnikiem chłodzącym umieszczony został na zewnątrz. Prace konserwacyjne i czyszczenie skraplacza są dzięki temu nieskomplikowane. Chłodziarki gastronomiczne w standardzie wyposażenia mają zamek, a dodatkowo można zamówić system monitoringu, aby zdalnie kontrolować pracę urządzenia. Projektanci zadbali także o to, by czyszczenie było maksymalnie bezproblemowe. Powierzchnie są gładkie, a dostęp do nich pozwala na utrzymanie niezbędnej w gastronomii higieny.

Szafy chłodnicze Standard

 • stal nierdzewna
 • izolacja z pianki poliuretanowej grubości 60 mm
 • czynnik chłodniczy R290 (wydajny i ekologiczny)
 • układ chłodniczy w postaci monobloku umieszczony poza komorą
 • sterownik elektroniczny – prosta i intuicyjna obsługa
 • automatyczne rozmrażanie i odparowywania skroplin (wewnątrz nie tworzy się szron i lód)

Chłodziarki gastronomiczne wyposażone są w bardzo przydatne funkcje dodatkowe:

 • ECO – mniejsze zużycie energii
 • alarm otwartych drzwi
 • zawias z samodomykaczem

Szafy chłodnicze Premium

Lodówki do gastronomii Premium to nowoczesna technologia i interesujący design. Izolację zwiększono do 90 mm, a urządzenie wykonano z wysokogatunkowej stali AISI 304. Sterownik z dotykowym panelem oraz oświetlenie LED zapewnia większą wygodę. Szafy chłodnicze Premium pracują bezproblemowo, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 40°C, a względna wilgotność wynosi ponad 40%.

Szafy mroźnicze i chłodnicze – cena i oferta firmy Dora Metal

Lodówki gastronomiczne firmy Dora Metal to gwarancja wysokiej jakości i efektywności działania. To zakup na lata. W chłodziarkach można przechowywać każdy produkt. Doskonale sprawdzą się jako dwudrzwiowa szafa chłodnicza na warzywa czy ryby, w której można przechować pojemniki GN oraz tace piekarnicze o wymiarach 400 x 600 mm. W naszej ofercie znajdują się również nierdzewne stoły chłodnicze.

Sprawdź naszą ofertę na najlepsze szafy chłodnicze. Znajdziesz tam urządzenia takie jak np.:

 • mała lodówka gastronomiczna
 • duża lodówka gastronomiczna
 • lodówki gastronomiczne podblatowe

Urządzenia chłodnicze Dora Metal stanowią odpowiedź na wszystkie oczekiwania użytkowników. Wyróżnia je niezawodność, ergonomia, wysoka funkcjonalność i najlepszy stosunek jakości do ceny.

Interesuje Cię profesjonalne wyposażenie gastronomiczne? Chcesz poznać ceny poszczególnych szaf chłodniczych z linii Standard i Premium? Skontaktuj się z nami.

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując nową szafę Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika szaf chłodniczych 

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Szafy Chłodnicze i Mroźnicze Dora Metal

OszczędnośćWyższe klasy energetyczne dzięki bardzo efektywnemu układowi chłodniczemu w formie monobloku, który działa w oparciu o wydajny czynnik chłodniczy R290. Najnowszej generacji izolacja o dużej gęstości przyjazna środowisku oraz 10-12% skuteczniejsza termoizolacyjnie. Wszystko to przekłada się na wymierne oszczędności w codziennym użytkowaniu urządzeń, co pozwala traktować szafy Dora Metal jako dobrą inwestycję.
ErgonomiaWygodne użytkowanie to podstawa efektywnej pracy i satysfakcji z jej efektów. Rozwiązania zastosowane w naszych produktach podnoszą komfort i efektywność pracy w kuchni. Technologia nożnego wspomagania otwierania drzwi oraz ich samodomykacz każdego dnia oszczędzają cenny czas pracowników pozwalając im skupić się na tym, co ważne.
Szybki serwisMyślimy o biznesie naszych Klientów na każdym etapie tworzenia produktu. Zależy nam na tym, żeby nawet podczas prac konserwacyjnych oszczędzać czas pracowników kuchni, jak najmniej zakłócając im pracę. Uchylny panel frontowy w szafach Premium pozwala szybko przeprowadzić konserwację skraplacza. Ewentualna naprawa układu chłodniczego jest ograniczona do szybkiej wymiany całego monobloku.
Bądź ECOEkologia to obszar, którego znaczenie trudno przecenić. Jesteśmy świadomi tego, że gastronomia pochłania dużo energii – pokazujemy jednak, że wcale tak nie musi być. Ekologiczny czynnik chłodniczy R290 jest przyjazny środowisku naturalnemu, na co również pozytywnie wpłynie niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dodatkowym pozytywnym i odczuwalnym efektem będą niższe koszty użytkowania urządzenia. Bądź ECO z szafami Dora Metal  – to naprawdę dobra inwestycja.
Bezobsługowa pracaAutomatyczne rozmrażanie i odparowanie kondensatu to kolejne funkcje oszczędzające Twój czas. Elektroniczny sterownik posiada automatyczną funkcję ECO, która załącza się samoczynnie obniżając zużycie energii. Maksymalna automatyzacja pracy urządzenia szanuje czas użytkownika i podnosi efektywność pracy w kuchni.
BezpieczeństwoProdukty spożywcze przechowywane w szafie będą w 100% bezpieczne dzięki alarmowi wysokiej temperatury oraz niedomkniętych drzwi. Działanie to wspiera niewidzialna kurtyna powietrzna utrzymująca właściwą temperaturą po otwarciu drzwi
Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji?
chłodniczo-grzewcze

Dlaczego nasze szafy chłodnicze?

01.

Działania proekologiczne

Nikogo dziś nie trzeba przekonywać jak ważna jest ekologia. Działania proekologiczne to nie tylko modny trend, ale konieczny kierunek rozwoju technologicznego wszystkich branż przemysłu chroniący nasze środowisko naturalne. Dora Metal jako odpowiedzialny i świadomy ekologiczne producent wyposażenia gastronomicznego dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom wysoką jakość i komfort pracy nie szkodząc przy tym środowisku. Nowa linia szaf została zaprojektowana w oparciu o nowy czynnik chłodniczy R290, który charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem GWP.

02.

Dlaczego warto czytać etykietę energetyczną?

Etykieta energetyczna jest bardzo ważnym zbiorem informacji o osiągach danego urządzenia chłodniczego. Jest to nie tylko obowiązkowy element dokumentacji wymagany przepisami UE, ale również informacja o tym, w jakich warunkach może pracować nasze urządzenie i ile nas to będzie kosztować. Klasa klimatyczna mówi w jakich warunkach urządzenie spełni wymagania określone w normach (im wyższa, tym urządzenie wydajniejsze). Klasa energetyczne z kolei świadczy o tym, czy urządzenie jest energooszczędne. Jest to inwestycja w nasze niższe rachunki oraz proekologiczne działanie na rzecz czystszego środowiska wokół nas.

Głodny wiedzy?

Zobacz kilka przydatnych informacji

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent