Oferowane w tej kategorii okapy współpracują z piecami konwekcyjnymi i konwekcyjno-parowymi. W procesie pracy pieca powstają nieprzyjemne zapachy, para wodna i opary tłuszczu - nasze okapy nad piec zapewniają higienę i komfort na stanowiskach pracy dzięki swojej znacznej wydajności. Stanowią niezbędne wyposażenie lokali gastronomicznych (restauracji, barów, pizzerii) oraz zakładów produkcyjnych z branży żywnościowej. Odpowiednio dobrany okap jest ważny dla bezpieczeństwa pracy w kuchni oraz dla komfortu klientów niewielkich lokali gastronomicznych.

Okapy do pieców z bogatym wyposażeniem standardowym

Nasze okapy do pieców wyposażone są w labiryntowy łapacz tłuszczu, wentylator oraz sterowniki do wentylatora. Bogate wyposażenie standardowe oraz duża moc sprawiają, że są to doskonałe okapy do zastosowań profesjonalnych. Moduły sterujące zapewniają wygodną regulację oświetlenia okapu i wydajności wentylatora. Kroćce przyłączeniowe sprawiają, że urządzenia są łatwe do połączenia z kanałami wentylacji i montażu na piecu konwekcyjno-parowym. W niektórych modelach dostępne są również łączniki odczytujące otwarcie lub rozszczelnienie drzwi pieca.

Z jakimi rodzajami pieców współpracują okapy nad piece konwekcyjno-parowe?

Niektóre okapy nad piece konwekcyjno-parowe w naszej ofercie dostępne są jako modele uniwersalne, współpracujące z wieloma rodzajami pieców. Inne to okapy współpracujące z konkretnymi modelami pieców konwekcyjnych i konwekcyjno-parowych, w tym Kromet PK-4, PK-6 i PK-10. Po uzgodnieniu z producentem możliwe jest jednak wykonanie ich także dla pozostałych modeli pieców konwekcyjno-parowych. Do oferowanych modeli okapów do pieców należą:

  • DM-S-3629 - uniwersalny okap nad piece konwekcyjne i piece konwekcyjno-parowe,
  • DM-S-3612 - okap nad piece konwekcyjne z naparowaniem Kromet.

Okapy nad piec to komfort i bezpieczeństwo pracy w kuchni

Okapy nad piec z łapaczami tłuszczu i pary wodnej sprawiają, że praca w kuchni jest wygodna, komfortowa i bezpieczna. Urządzenia te mają duże znaczenie zwłaszcza w małych lokalach gastronomicznych (takich jak pizzerie), gdzie kuchnie znajdują się blisko sali podawania posiłków. Wydajny i jakościowy okap nad piec sprawi, że bliskość kuchni nie będzie nieprzyjemna dla klientów. Dzięki łapaczom tłuszczu nie występuje problem gromadzenia się tłustych osadów na naczyniach kuchennych, sprzętach i ścianach lokalu - utrzymanie czystości w kuchni jest więc o wiele łatwiejsze. Wygodną pracę zapewni także usunięcie nadmiaru pary wodnej gromadzącej się w pomieszczeniu - w ciepłej i wilgotnej kuchni wysokiej klasy okap sprawi, że praca stanie się o wiele łatwiejsza.

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując produkt firmy Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent