Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując nową szafę Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika szaf chłodniczych 

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Szafy Chłodnicze i Mroźnicze Dora Metal

OszczędnośćWyższe klasy energetyczne dzięki bardzo efektywnemu układowi chłodniczemu w formie monobloku, który działa w oparciu o wydajny czynnik chłodniczy R290. Najnowszej generacji izolacja o dużej gęstości przyjazna środowisku oraz 10-12% skuteczniejsza termoizolacyjnie. Wszystko to przekłada się na wymierne oszczędności w codziennym użytkowaniu urządzeń, co pozwala traktować szafy Dora Metal jako dobrą inwestycję.
ErgonomiaWygodne użytkowanie to podstawa efektywnej pracy i satysfakcji z jej efektów. Rozwiązania zastosowane w naszych produktach podnoszą komfort i efektywność pracy w kuchni. Technologia nożnego wspomagania otwierania drzwi oraz ich samodomykacz każdego dnia oszczędzają cenny czas pracowników pozwalając im skupić się na tym, co ważne.
Szybki serwisMyślimy o biznesie naszych Klientów na każdym etapie tworzenia produktu. Zależy nam na tym, żeby nawet podczas prac konserwacyjnych oszczędzać czas pracowników kuchni, jak najmniej zakłócając im pracę. Uchylny panel frontowy w szafach Premium pozwala szybko przeprowadzić konserwację skraplacza. Ewentualna naprawa układu chłodniczego jest ograniczona do szybkiej wymiany całego monobloku.
Bądź ECOEkologia to obszar, którego znaczenie trudno przecenić. Jesteśmy świadomi tego, że gastronomia pochłania dużo energii – pokazujemy jednak, że wcale tak nie musi być. Ekologiczny czynnik chłodniczy R290 jest przyjazny środowisku naturalnemu, na co również pozytywnie wpłynie niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Dodatkowym pozytywnym i odczuwalnym efektem będą niższe koszty użytkowania urządzenia. Bądź ECO z szafami Dora Metal  – to naprawdę dobra inwestycja.
Bezobsługowa pracaAutomatyczne rozmrażanie i odparowanie kondensatu to kolejne funkcje oszczędzające Twój czas. Elektroniczny sterownik posiada automatyczną funkcję ECO, która załącza się samoczynnie obniżając zużycie energii. Maksymalna automatyzacja pracy urządzenia szanuje czas użytkownika i podnosi efektywność pracy w kuchni.
BezpieczeństwoProdukty spożywcze przechowywane w szafie będą w 100% bezpieczne dzięki alarmowi wysokiej temperatury oraz niedomkniętych drzwi. Działanie to wspiera niewidzialna kurtyna powietrzna utrzymująca właściwą temperaturą po otwarciu drzwi
Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji?
szafy-pobierz

Dlaczego nasze szafy chłodnicze?

01.

Działania proekologiczne

Nikogo dziś nie trzeba przekonywać jak ważna jest ekologia. Działania proekologiczne to nie tylko modny trend, ale konieczny kierunek rozwoju technologicznego wszystkich branż przemysłu chroniący nasze środowisko naturalne. Dora Metal jako odpowiedzialny i świadomy ekologiczne producent dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom wysoką jakość i komfort pracy nie szkodząc przy tym środowisku. Nowa linia szaf została zaprojektowana w oparciu o nowy czynnik chłodniczy R290, który charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem GWP.

02.

Dlaczego warto czytać etykietę energetyczną?

Etykieta energetyczna jest bardzo ważnym zbiorem informacji o osiągach danego urządzenia chłodniczego. Jest to nie tylko obowiązkowy element dokumentacji wymagany przepisami UE, ale również informacja o tym, w jakich warunkach może pracować nasze urządzenie i ile nas to będzie kosztować. Klasa klimatyczna mówi w jakich warunkach urządzenie spełni wymagania określone w normach (im wyższa, tym urządzenie wydajniejsze). Klasa energetyczne z kolei świadczy o tym, czy urządzenie jest energooszczędne. Jest to inwestycja w nasze niższe rachunki oraz proekologiczne działanie na rzecz czystszego środowiska wokół nas.

Głodny wiedzy?

Zobacz kilka przydatnych informacji

Co cechuje dobrą szafę chłodniczą?

Co cechuje dobrą szafę chłodniczą?

Jedną z najważniejszych, ale mało docenianych cech urządzeń chłodniczych jest ich dynamika. Mówi ona jak szybko dane urządzenie potrafi schłodzić lub zmrozić określoną masę produktów - ma to bezpośredni wpływ ... Czytaj więcej
Jak czytać etykietę energetyczną?

Jak czytać etykietę energetyczną?

Etykieta energetyczna jest bardzo ważnym zbiorem informacji o osiągach danego urządzenia chłodniczego. Jest to nie tylko obowiązkowy element dokumentacji wymagany przepisami UE, ale również informacja o tym, w jakich warunkach ... Czytaj więcej
Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent

Aktualności