Minioną upalną sobotę spędziliśmy w rycerskim stylu! Wzięliśmy udział w rajdzie zorganizowanym przez Nordic Walking Lubasz w ramach cyklu „Historia w pałacach zapisana”, którego jesteśmy partnerem . Dwór Myśliwski Hrabiego Wilhelma von Hochberg był celem naszej wycieczki. Na miejscu zwiedzanie i lekcja historii

„Historia w pałacach zapisana” to cykl rajdów miłośników nordic walking do pobliskich pałaców i dworków, które oprócz propagowania aktywności fizycznej, niosą za sobą lekcję lokalnej historii.

„Dworek myśliwski Hochbergów w Gniewomierzu(dawna nazwa Zdroje) wzniesiony w 1907r. To pierwsza rezydencja Hochbergów przed wybudowaniem zamku w Goraju. Pierwszym właścicielem i budowniczym obiektu był Hrabia Rzeszy Wilhelm Bolko Emanuel von Hochberg, który pochodził z jednej z najbogatszych rodzin w Europie. Dobra te otrzymał od ojca Jana Henryka XI von Hochberg, księcia na Pszczynie i barona na Książu.
Miejsce zbiórki: Hamrzysko przy sali wiejskiej.
Trasa rajdu ok. 6 km leśnymi ścieżkami. Będzie możliwość obejrzenia plenerowej wystawy starych zdjęć związanych z dworkiem i ich dawnymi właścicielami oraz wysłuchania ciekawych opowieści o tym miejscu. Projekt ten to połączenie rekreacji ruchowej z historią. Dla zapisanych uczestników rajdu przewidujemy pamiątkowy medal, okolicznościowe gadżety, foto budkę, a po rajdzie zapewniamy posiłek regeneracyjny.”
/ za:https://www.facebook.com/nordicwalking.lubasz.1