25-26 kwietnia 2019r. w Jastrzębiej Górze odbył się dwudniowy konkurs gastronomiczny Primavera Food Days o wyjątkowej formule. Wydarzenie skupiało:  XVI Pomorskie Potyczki Kulinarne, II Turniej Prima Zdrowie oraz Strefę zdrowego stylu życia. Firma Dora Metal z Czarnkowa, podobnie jak w latach ubiegłych, w tegorocznej edycji  odegrała jedną z kluczowych ról, kompleksowo wyposażając wyspy konkursowe, czyli stanowiska pracy uczestników konkursu.         

Pierwszego dnia eventu kulinarne poruszenie zapewnili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych podczas II Turnieju Prima Zdrowie, w trakcie którego wyłoniono kulinarne talenty z regionu  Polski Północnej. Z kolei drugiego dnia XVI Pomorskich Potyczek Kulinarnych udział w wydarzeniu wzięli profesjonalni szefowie kuchni pracując z dorszem bałtyckim, a konkretnie z  policzkami z dorsza.Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało Jury w doborowym składzie: Robert Sowa - autorytet i Mistrz kulinarny, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce,  Dariusz Gwiazda - szef kuchni Primavera Jastrzębia Góra,  oraz wielu innych kucharzy z prestiżowych hoteli w Polsce.

To były dwa pracowite dni w Jastrzębiej Górze. Dla kucharzy wydarzenie było doskonałą okazją do popisania się kulinarnymi umiejętnościami i przygotowania wyśmienitych dań przy użyciu profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu gastronomicznego marki Dora Metal, który usprawnił ich pracę. Odpowiednio dobrane wyposażenie stanowisk sprawiło, że z powodzeniem mogli pracować na nim zarówno młodzi adepci sztuki kulinarnej, jak i profesjonaliści. Dora Metal wyposażyła kompleksowo 4 jednorodne, konkursowe  stanowiska pracy m.in. w piece konwekcyjno-parowe, płyty indukcyjne oraz stoły do pracy proste i ze zlewami.

Profesjonalny sprzęt produkcji Dora Metal po raz kolejny zdał egzamin w tzw. boju. Zaplanowane konkursy i wydarzenia przeprowadzono z powodzeniem, wyłoniono zwycięzców.  XVI Pomorskie Potyczki Kulinarne zakończono uroczystą galą na koniec drugiego dnia. Niebawem przed Dora Metal kolejne wyzwania tego typu z wykorzystaniem profesjonalnego wyposażenia producenta.