Schładzarki szokowe obniżają temperaturę żywności nawet do -18 stopni Celsjusza. Te niezawodne urządzenia chłodnicze umożliwiają w ten sposób przechowywanie zmrożonego pożywienia, jednocześnie zachowując jego smak czy zapach. Firma Dora Metal specjalizuje się w produkcji schładzarek szokowych już od 2001 roku, kiedy to zaprezentowano pierwsze produkty tej serii. Obróbka termiczna zachodzi w specjalnie przygotowanym do tego celu urządzeniu z funkcją zamrażania szokowego. W ten sposób przygotowaną żywność można przechowywać przez dłuższy czas, nie pozbawiając jej naturalnych walorów odżywczych.

schładzarka

Czym są schładzarki szokowe?

Schładzarki szokowe to urządzenia służące do szybkiego schładzania lub zamrażania potraw. Umożliwiają przygotowywanie większej ilości posiłków, które następnie mogą być serwowane po odmrożeniu. Dzięki temu przyczyniają się do znacznego usprawnienia pracy kuchni.

Chłodziarki szokowe działają w dwóch systemach:

  1. Schładzanie odbywa się w czasie nieprzekraczającym 90 minut, a potrawy zostają schłodzone do temperatury 3 stopni Celsjusza.
  2. Zamrażanie odbywa się w czasie nieprzekraczającym 270 minut, a potrawy zostają zmrożone do temperatury -18 stopni Celsjusza.

Tradycyjnie oba procesy trwają po kilka godzin, co może powodować rozwój bakterii w pożywieniu. Szokówka gastronomiczna usprawnia ten proces, a jedzenie nie traci na wartości.

Szokówka gastronomiczna zasada działania

Przygotowane wcześniej potrawy, dzięki zastosowaniu szokówki gastronomicznej, można następnie poddać schładzaniu bądź zamrożeniu. Umożliwia to przechowywanie pożywienia w szafach chłodniczych od 5 dni, nawet do miesiąca. Metoda wykorzystywana przez schładzarki szokowe zamienia płyny w mikrokryształki, które po rozmrożeniu pozostawiają pożywienie we właściwej konsystencji. W ten sposób przygotowane posiłki nie wysychają ani nie tracą wilgotności. Chłodzenie szokowe zachowuje walory smakowe żywności oraz gwarantuje świeżość rozmrożonych potraw.

Dora Metal chłodziarki szokowe dla gastronomii

Oferta Dora Metal to zróżnicowany zestaw urządzeń do chłodzenia i mrożenia szokowego. Znajduje się w nim wiele modeli o odrębnej wysokości i szerokości, a także mocy i wydajności, dzięki czemu mogą być dostosowane do każdego rodzaju kuchni.

Chłodziarki szokowe wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej oraz wyposażone w nowoczesny system kontroli elektronicznej. Schładzarki z systemem elektronicznej kontroli pozwalają  na precyzyjne ustawienia chłodzenia i zamrażania.

Poszczególne modele schładzarek szokowych  gwarantującej długą żywotność i łatwość czyszczenia. Wszystkie urządzenia chłodnicze Dora Metal są niezawodnym i użytecznym systemem do chłodzenia i zamrażania, używanym w gastronomii. Schładzarki szokowe stają się niezastąpionym sprzętem gastronomicznym dla wszelkich obiektów zajmujących się przygotowywaniem posiłków.

Schładzarki szokowe czy szafy chłodnicze, produkowane przez Dora Metal, to podstawowe wyposażenie gastronomiczne, dla wszelkich obiektów zajmujących się przygotowywaniem posiłków. Są idealne zarówno do małych, jak i większych restauracji, stołówek czy przedsiębiorstw cateringowych.

Szokówka to inwestycja, dzięki której możliwe jest przyrządzenie większej ilości potraw, które następnie są przechowywane i odmrażane bez utraty wartościowych substancji odżywczych. To prosta metoda na utrzymanie świeżości i pełni smaku przygotowanych potraw. Tak spreparowaną żywność, wystarczy przed zaserwowaniem poddać obróbce termicznej w wysokiej temperaturze, aby na nowo odzyskała świeżość.

Dora Metal stawia na innowacyjność, jakość i doświadczenie. Dzięki temu od lat możemy oferować naszym produkty, takie jak chłodziarki szokowe, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Wybierając chłodziarki szokowe Dora Metal, stawiasz na sprawdzone rozwiązania i satysfakcję. Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy w wyborze idealnego urządzenia do Twojej kuchni.

Schładzarki szokowe - modele

Schładzarko-zamrażarki szokowe

Proekologiczne projektowanie to nasz priorytet

Kupując produkt firmy Dora Metal macie Państwo pewność, że otrzymujecie urządzenie w pełni przyjazne środowisku naturalnemu.

Innowacje

Wdrażamy innowacyjne rozwiązania dbając o środowisko naturalne

Wydajność

Najwyższej klasy dynamika szaf chłodniczych 

Serwis

Zapewniamy profesjonalny serwis sprzedażowy i posprzedażowy naszych urządzeń

Bądź na bieżąco - zapisz się na newsletter
dora-metal-rycerz

Dora Metal jest wiodącą w branży gastronomicznej w Polsce firmą, z długoletnią tradycją i doświadczeniem w projektowaniu, oraz produkcji profesjonalnych urządzeń dla sektora HORECA.

polski-produkt_dora

Polski producent

Schładzarko-zamrażarki - modele

Schładzarki szokowe - compact - modele

Schładzarko-zamrażarki szokowe

Schładzarki szokowe compact